3 najważniejsze miejsca turystyczne ma mapie Juraty

Jurata to jedna z tych nadmorskich miejscowości, które od początku swojej historii miały przede wszystkim służyć odpoczynkowi i przyjemnemu spędzaniu wolnego czasu.

Nic się w tej kwestii nie zmieniło i Jurata wciąż pozostaje oblegana przez ogromne rzesze turystów

Nie powinno to absolutnie dziwić. W końcu Jurata ma wiele do zaoferowania, a wybierając się do niej, z całą pewnością nikt nie będzie się nudził. Jakie zatem atrakcje czekają na turystów udających się do Juraty i jakie ciekawe miejsca warto tam odwiedzić? Odpowiadamy.

Po pierwsze – piękne plaże

Udając się do nadmorskiej miejscowości, każdy zdecydowanie będzie chciał wybrać się na plażę. I nie mówimy tu wyłącznie o zażywaniu kąpieli słonecznych oraz morskich, ale także o spacerach brzegiem morza.

Jeżeli zatem kierunkiem naszej podróży jest Jurata, to niewątpliwie plaże na terenie tej miejscowości przypadną nam do gustu. Są one uważane bowiem za jedne z najpiękniejszych na wybrzeżu.

Po drugie – deptak

Kolejnym z miejsc, które z całą pewnością warto odwiedzić wybierając się do Juraty, jest deptak. Stanowi on jeden z najczęściej odwiedzanych traktów spacerowych, które dostępne są dla wszystkich, niezależnie od wieku. Deptak prowadzi od mola, aż nad Zatokę Pucką.

Wzdłuż niego znajdują się liczne kawiarnie i restauracje, w których można skosztować wielu smakołyków i spędzić miło czas.

Po trzecie – molo

Będąc w Juracie, naszej uwadze nie powinno umknąć także molo, które stanowi przedłużenie deptaku. Znajduje się ono od strony Zatoki Puckiej i stanowi doskonały punkt widokowy, z którego można podziwiać zatokę, a także urokliwą zabudową Juraty.

One thought on “3 najważniejsze miejsca turystyczne ma mapie Juraty

Dodaj komentarz