Dlaczego warto spędzić Boże Narodzenie w Juracie?

Zbliżające się Święta to najlepszy moment, aby spędzić go z rodziną i bliskimi. I chociaż pozornie sceneria w której to zrobicie nie ma znaczenia, to jednak warto z rozwagą wybrać to miejsce. Jurata będzie strzałem w dziesiątkę – dlaczego?

Jurata to nadmorska miejscowość, która jest bardzo ochoczo odwiedzana przez Polaków w sezonie wakacyjnym. Jednak nawet zimą jest tu co robić i miło spędzać aktywnie czas. To również świetna miejscówka na Boże Narodzenie czy Nowy Rok.

Wyobraź sobie długie spacery na malowniczych, prawie pustych plażach. Tego nie doświadczysz w pełni sezonu, gdy rozstawione parawany zasłaniają wszystko. Nie zapomnij podejść na molo, z którego rozpościera się niezwykły widok. Jeżeli lubisz zwiedzać, nie lada gratką będzie również wyjście na wieżę widokową, która jest czynna również latem. Punktem obowiązkowym jest również pomnik Juraty, mitycznej syreny zakochanej w zwykłym rybaku.

Boże Narodzenie w Juracie to świetny pomysł również ze względów zdrowotnych. Obecność jodu w powietrzu jest nie do przecenienia dla naszego organizmu.