Nowe przedszkole w Mostach to powód do radości dla najmłodszych mieszkańców gminy Kosakowo

Na pewno cieszy to najmłodszych mieszkańców gminy Kosakowo oraz ich rodziców – tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, miało miejsce uroczyste otwarcie nowego przedszkola w miejscowości Mosty.

Ta szczególna okazja była równocześnie dniem otwartym tej placówki. Zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia nowo wybudowanego budynku i przyjrzeć się jego nowoczesnej infrastrukturze. Dzieciom natomiast, oprócz zwiedzania, oferowano szereg atrakcji – mogły m.in. poznać maskotkę przedszkola, bawić się na dmuchańcu, brać udział w animacjach czy skosztować poczęstunku.

W tym nowatorskim przedszkolu, które posiada 8 oddziałów, od nadchodzącego poniedziałku (4 września) roku szkolnego 2023/2024 będzie mogło uczęszczać aż 200 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Gmina Kosakowo doświadcza dużego napływu młodych rodzin z dziećmi, co generuje rosnące zapotrzebowanie na obiekty edukacyjne. W odpowiedzi na te potrzeby, gmina dynamicznie się rozwija, tworząc niezbędną infrastrukturę dla swoich mieszkańców i zaspokajając ich codzienne wymagania. Warto zauważyć, że nowe przedszkole w Mostach to nie jedyna inwestycja tego typu realizowana obecnie przez gminę Kosakowo – kolejne przedszkole ma być gotowe do otwarcia już we wrześniu 2024 roku.