Otwarcie nowego oddziału w Szpitalu Puckim

12 września, we wtorek, Szpital w Pucku miał przyjemność zaprezentować swój najnowszy oddział – Oddział Jednego Dnia. To wydarzenie stanowi ważny krok w długotrwałym procesie modernizacji i ulepszania tej placówki medycznej.

Nowe, nowocześnie urządzone i świeżo odnowione pomieszczenia oddziału będą miejscem, gdzie odbywają się proste procedury chirurgiczne. Nie ma potrzeby długotrwałej hospitalizacji po tych zabiegach. Spektrum usług obejmuje ortopedię, urologię oraz operacje przepuklin i tętniaków.

Jarosław Białk, starosta powiatu puckiego, podczas wywiadu udzielonego dla Twojej Telewizji Morskiej wyjaśnił, że modernizacja szpitala jest realizowana etapami. Dotyczy to również świeżo otwartego oddziału, który dysponuje kilkunastoma łóżkami. Znajdują się tam głównie pokoje jednoosobowe z prywatnymi łazienkami. Celem jest zapewnić pacjentom możliwie szybkie powrót do zdrowia w jak najlepszych warunkach.

Dodatkowo, prace remontowe są prowadzone w starszej części Szpitala Puckiego, dawnym klasztorze sióstr elżbietanek. Właśnie tam piwnice są przekształcane na przyszłą siedzibę ratowników medycznych. Prace remontowe obejmują także poddasze, gdzie planowana jest m.in. sala konferencyjna.