Problemy z alkomatem – opowieść pani Magdy z Gdyni

Pani Magda, mieszkanka Gdyni, podzieliła się swoją doświadczeniem związanym z próbą samodzielnego sprawdzenia stanu trzeźwości po uczestnictwie w urodzinowym przyjęciu. Kilka godzin po zakończeniu imprezy, na której spożywała alkohol, nadal odczuwała jego efekty. Mimo upływu czasu, rano wynik badania wydychanego powietrza wykazał 0,33 promila alkoholu, co uniemożliwiało jej prowadzenie pojazdu.

Nie mogąc polegać na własnej ocenie, pani Magda postanowiła skorzystać z pomocy znajomego, który dysponował alkomatem. Celem było ustalenie, czy mimo upływu kilkunastu godzin od spożycia alkoholu, jest ona zdolna do prowadzenia samochodu. Niestety, test okazał się negatywny – w wydychanym powietrzu nadal było 0,33 promila alkoholu.

Spotkała również trudności z przeprowadzeniem badania na komisariacie oraz u patrolu drogówki – w obu przypadkach nie było działających alkomatów. Po dwóch godzinach bezowocnego poszukiwania urządzenia do przeprowadzenia badania, pani Magda podjęła decyzję o wsiadaniu za kierownicę.