Wypoczynek w Juracie jest rekomendowany dla zdrowia

Jurata jest jednym z chętnie odwiedzanych miejsc. Można w niej znaleźć wiele atrakcji, które sprawiają wiele radości oraz mnóstwo przyjemności.

Zdrowo spędzony czas w Juracie

Do Juraty jeżdżą bardzo często rodziny z małymi dziećmi. Naczelną atrakcją tej miejscowości jest piękne molo, które powstało w latach siedemdziesiątych XX wieku. Jego długość to 320 metrów. Nazywana jest polskimi Malediwami. Słynne postacie polskiej sceny bywały w Juracie i to wielokrotnie. Piękno tego miasta podbija serce niejednej osoby.

W Juracie nie sposób się nudzić. Można tam miło spędzić czas, spacerując, pływając oraz podziwiając przyrodę oraz jej piękno. Między Juratą a Helem znajduje się przepiękna, rozległa plaża. Podobno w tej miejscowości żyła litewska bogini morza, która straciła głowę dla biednego rybaka. Jej ojciec zemścił się, zsyłając sztorm na tę miejscowość. Kawałki pałacu znaleźć można nawet dzisiaj na nadmorskich plażach. Pomnik Juraty jest także fontanną i ulokowano go przed wejściem na molo. Kossakówka w Juracie to piękna willa, która niegdyś należała do rodziny Kossaków. Dzisiaj jest w niej efektowna kawiarenka w doskonałym stylu.

Dobry i zdrowy wypoczynek w Juracie to wyjątkowa oferta

Aktywny wypoczynek to dobra sprawa. Szkoła kitesurfingu w Juracie uczy żeglowania z latawcem. Jest to miejsce dla osób w każdym wieku, które cenią sobie aktywność fizyczną oraz miłe spędzanie wolnego czasu.

Kort tenisowy w Juracie także sprawdza się doskonale i daje naprawdę wiele możliwości miłego spędzania wolnego czasu. Dzieci oraz dorośli na pewno spędzą miło niejedną godzinę grając w tenisa lub właśnie ucząc się tej gry.