11. edycja Budżetu Obywatelskiego w Gdyni – czas na zgłoszenia!

W Gdyni ruszyła jedenasta odsłona Budżetu Obywatelskiego. Do końca lutego mieszkańcy mają możliwość zgłaszania swoich projektów, które będą rywalizować o fundusze w tym roku. Łączny budżet przeznaczony na realizację inicjatyw obywateli wynosi 12 837 607 złotych. Dodatkowo, z tej kwoty, milion złotych będzie przeznaczony na projekty związane z setnymi urodzinami miasta.

W tegorocznym wydaniu gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego wprowadzono nowość – możliwość zgłaszania ogólnomiejskich wniosków. Dotyczą one „działań długoterminowych, procesów o charakterze miękkim, promujących historię miasta czy wspierających budowanie lokalnej społeczności”.

„Budżet Obywatelski Gdyni ewoluuje wraz ze zmianą myślenia o potrzebach miasta i jego dzielnic. W poprzednich edycjach dominowały projekty związane z rekreacją, ekologią i ochroną środowiska, które były wspierane w ramach Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego. Teraz dodatkowy milion złotych zostanie przeznaczony na realizację pomysłów mieszkańców związanych ze 100. rocznicą naszego miasta” – wyjaśnia wiceprezydent Gdyni, Michał Guć.

Mieszkańcy Gdyni mogą zgłaszać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego, niezależnie od wieku czy obywatelstwa. Dodatkowo, nie ma limitu w kwestii liczby zgłoszeń dla poszczególnych dzielnic.