30-letni mieszkaniec Pucka zatrzymany przez policję za posiadanie mefedronu

W jednym z incydentów w powiecie puckim, funkcjonariusze lokalnej komendy zatrzymali trzydziestolatka, który bezprawnie poruszał się po ulicach miasta z narkotykami. Konkretnie, mężczyzna miał przy sobie mefedron. W przypadku skazania, grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja miała miejsce na jednej z ulic Pucka, gdzie detektywi podjęli decyzję o skontrolowaniu kierującego Hondą. Policjanci mieli wcześniejsze informacje sugerujące, że mężczyzna może posiadać nielegalne substancje.

Z relacji asp. szt. Joanny Samula-Gregorczyk, oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Pucku, wynikało, że 30-letni mężczyzna energicznie zaprzeczał twierdzeniom o posiadaniu jakichkolwiek substancji zabronionych przez prawo. Pomimo to, przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało obecność mefedronu w kieszeni mężczyzny. Dzięki zdecydowanym i skutecznym działaniom stróżów prawa, ten indywiduum, które posiadało narkotyki na terenie powiatu puckiego, zostało aresztowane i umieszczone w policyjnym areszcie.

Warto przypomnieć, że za posiadanie substancji odurzających lub psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zgodnie z polskim prawem.