Awaria sieci trakcyjnej w Gdyni powoduje wypadki i opóźnienia w ruchu trolejbusów

Marcin Gromadzki, rzecznik prasowy ZKM Gdynia, przekazał nam informacje o incydencie, który miał miejsce na jednej z gdyńskich ulic. O godzinie 6:17, na ulicy Świętojańskiej, tuż po skręcie z ulicy 10 Lutego, doszło do awarii. Trolejbus, który poruszał się tą trasą, zerwał sieć trakcyjną.

Podczas wykonywania niezbędnych napraw, doszło do kolejnego nieszczęśliwego zdarzenia. Z podnośnika spadł jeden z pracowników pogotowia sieci trakcyjnej Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej (PKT). Chociaż mężczyzna był prawidłowo zabezpieczony i miał na sobie kask, musiał zostać przewieziony do szpitala.

W wyniku zerwania sieci trakcyjnej przez trolejbus, kierowca zgłosił sytuację do centrali ruchu. Ponieważ większość trolejbusów w Gdyni jest wyposażona w baterię, pojazdy zaczęły omijać ten odcinek korzystając z alternatywnego źródła zasilania. Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie sieci trakcyjnej PKT, operatora trolejbusowego, w celu naprawy uszkodzonej sieci.

Gromadzki opisuje proces usuwania awarii, wyjaśniając, że pracownicy korzystają ze specjalnego podnośnika koszowego. Niestety, jeden z pracowników w trakcie pracy wypadł z podnośnika. Pomimo tego, że był odpowiednio zabezpieczony i nosił kask, konieczne było jego przewiezienie do szpitala. Zdarzenie miało miejsce o godzinie 6:35. Po usunięciu awarii, wszystkie trolejbusy powróciły na swoje regularne trasy.