Oszustwo finansowe: Ofiary straciły łącznie około 100 tysięcy złotych

Polscy obywatele, którzy pokusili się o inwestycje w nadziei na szybki zysk, doświadczyli bolesnej lekcji. Ich łączne straty wyniosły niemal 100 tysięcy złotych. Na szczęście, dzięki czujności mieszkańców Pucka, podejrzany mężczyzna został ujęty. Lokalna policja informuje, że postępowanie w tej sprawie wciąż trwa.

Zgłoszenie o zatrzymaniu mężczyzny z powiatu chojnickiego przez 42-letniego rezydenta Grudziądza wpłynęło do dyżurnego puckiej komendy pod koniec kwietnia 2024 r. Interwencja miała miejsce na terenie Pucka.

Na podstawie ustaleń funkcjonariuszy, wynika iż 24-latek z powiatu chojnickiego wprowadzał w błąd osoby gotowe zainwestować swoje oszczędności. W celu uzyskania funduszy zawierał umowy pożyczki oraz angażował się w zakłady bukmacherskie, obiecując swoim ofiarom znaczne zwroty – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Z dochodzenia wynika, że mieszkańcy różnych polskich miast, którzy wyrażali na internetowych forach bukmacherskich chęć inwestowania swoich oszczędności, zdecydowali się na podpisanie umów pożyczki, skuszeni przez zapewnienia o bezpiecznej transakcji.

Policjanci ustalili, że od początku roku aż 5 osób zostało pokrzywdzonych, przekazując oszustowi łącznie prawie 100 tys. złotych. Młody mężczyzna wielokrotnie inwestował otrzymane środki, które często tracił również na turniejach gier komputerowych – dodaje rzecznik prasowy puckiej policji.