Bezdomny mężczyzna ocalony od potencjalnej tragedii dzięki czujności przechodnia w Sopocie

Była to sytuacja, która mogła zakończyć się tragicznym finałem, gdyby nie czujność przechodnia. Na ulicach Sopotu, przypadkowy pieszy zauważył leżącego na chodniku, nietrzeźwego mężczyznę. Jego szybka reakcja i wezwanie odpowiednich służb zapobiegły potencjalnemu nieszczęściu.

Podczas ostatnich dni, stróże prawa z komendy sopockiej przeprowadzali interwencję wobec 57-letniego mężczyzny, znalezionego w stanie upojenia alkoholowego na publicznej przestrzeni. Jak podaje alkomat, poziom alkoholu we krwi mężczyzny wynosił 3 promile.

Podkomisarz Lucyna Rekowska, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie, informuje że „mężczyzna został przebadany przez załogę pogotowia ratunkowego i stwierdzono, że nie wymaga on hospitalizacji”.

Funkcjonariusze z sopockiego oddziału policji odprowadzili 57-latka do jego miejsca zamieszkania, gdzie pozostawili go pod opieką rodziny.

Wielokrotnie zgłaszane są również kwestie dotyczące bezdomnych osób, które najczęściej można zauważyć leżących na klatkach schodowych. Policjanci z Sopotu nie pozostają wobec nich obojętni. Zapewniają im informacje na temat instytucji oferujących pomoc, a także pomagają im dotrzeć do tych miejsc. „Jeżeli stwierdzone jest zagrożenie dla ich życia i zdrowia, natychmiastowo wzywamy pogotowie ratunkowe i udzielamy pierwszej pomocy, czekając na przybycie karetki” – dodaje rzeczniczka sopockiej policji.