Zarządzanie kryzysowe na sieci Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście po awarii sieci trakcyjnej

Na trasie Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) w Trójmieście wystąpiły poważne utrudnienia, po tym jak doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej. Tomasz Złotoś, pełniący obowiązki rzecznika prasowego spółki obsługującej SKM, poinformował Radio Gdańsk o problemach technicznych na odcinku między głównym dworcem w Gdyni a Wzgórzem Świętego Maksymiliana.

Nieoczekiwane problemy z siecią trakcyjną zostały pomyślnie usunięte i około godziny 18:30 pociągi SKM ponownie zaczęły przewozić pasażerów przez stację Gdynia Główna. Prace naprawcze nadal trwają w okolicy przystanku Gdynia Stocznia, gdzie godzinę wcześniej doszło do pęknięcia trakcji.

Awaria wpłynęła na ruch na linii kolejowej do Chyloni, który obecnie odbywa się jednotorowo. W odpowiedzi na te trudności, gdyńska komunikacja miejska podjęła decyzję o honorowaniu biletów SKM do czasu zakończenia prac naprawczych.

Zarząd SKM poinformował również o dodatkowym problemie technicznym, który miał miejsce około godziny 20:00. Znów doszło do awarii przewodu zasilającego w pobliżu przystanku Gdynia Stocznia. Naprawa poprzedniej awarii, która miała miejsce więcej niż dwie godziny wcześniej w okolicach Wzgórza Świętego Maksymiliana, jest nadal w toku.