Co wybrać aby najlepiej zrelaksować się nad polskim morzem?

Polskie morze kojarzone jest wyłącznie z plażami pełnymi turystów oraz molem w Sopocie.

Sposoby na relaks nad morzem Bałtyckim

Jeśli nie lubisz tłumów istnieją na szczęście inne miejsca, w których znajdziesz odpoczynek i relaks.

Podziwianie przyrody na Wyspie Sobieszewskiej

Wyspa Sobieszewska to piękny zakątek nad polskim morzem, który zachwyca ciszą i spokojem, ale przede wszystkim dziką naturą. Znajdują się tam dwa rezerwaty przyrody: Mewia Łacha i Ptasi Raj. W obu rezerwatach znajduje się aż 300 gatunków ptaków, a także piękne, piaszczyste plaże. To wspaniałe miejsce na przebywanie z naturą, bez tłumów.

Domki na wodzie – Mielno

Mielno kojarzone jest raczej z nocnymi imprezami przy głównym deptaku. Jeśli nie szukasz adrenaliny w postaci nocnego życia w mieście, na pewno spodobają ci się noclegi na wodzie. Domki na wodzie to wspaniałe miejsce na wypoczynek, relaks na tarasie i słuchanie fal. Domki znajdują się na jeziorze Jamno, oddalonym jedynie o 200 metrów od morza.

Wycieczka po Słowińskim Parku Narodowym

Kolejnym miłym miejscem do wypoczynku jest na pewno Słowiński Park Narodowy. Znajduje się tam Mierzeją Łebska – jeden z nielicznych w Polsce przykładów form geomorficznych. Oprócz terenów ściśle chronionych są również miejsca, gdzie można spacerować i uprawiać trekking. To wspaniałe miejsce na wycieczki rowerowe, ale również spacery przy wydmach. Łącznie mamy do dyspozycji aż 140 km tras.

Skansen wiejski w Klukach

Chcąc poznać dawną architekturę warto odwiedzić Skansen wiejski w Klukach. Można poznać tam kulturę Słowińców oraz autentyczne zabudowy wiejskie z XVIII i XIX wieku. Skansen prowadzi również warsztaty dla najmłodszych oraz wystawy czasowe.

Dodaj komentarz