Rajskie huśtawki nad Morzem Bałtyckim – to trzeba zobaczyć

Zapewne każdy z nas kojarzy widok uroczej dziewczyny huśtającej na dzikiej plaży nad brzegiem oceanu. Dla miłośników takich widoków mamy dobrą wiadomość.

Odkryj rajskie huśtawki nad Morzem Bałtyckim

Nie musicie jechać aż na Karaiby, aby dołączyć do swojej kolekcji romantyczne zdjęcie niczym z prospektu reklamowego egzotycznych wakacji. Na całym półwyspie helskim znajdziecie takich huśtawek kilka, jednak dzisiaj skupimy się na tych w pobliżu miasta Hel.

Jeżeli nie mamy pojęcia o istnieniu huśtawek nad zatoką pucką, to z pewnością ich nie znajdziemy, nie znajdują się one w centrum miasta ani nie prowadzi do nich żaden drogowskaz. Chociaż huśtawki znajdują się na plaży, to nie dostaniemy się nią od strony Helu,  ponieważ po drodze znajduje się baza jednostki wojskowej, dla tego najlepiej urządzić sobie miły spacer i udać się na pieszo. Odległość od stacji PKP to zaledwie 2 kilometry, podczas spaceru wystarczy, że zejdziemy delikatnie z trasy i  spotkamy wrak okrętu ORP Wicher II, dalej droga prowadzi przez las po asfaltowej drodze wzdłuż dawnej kolei wąskotorowej. Na ostatnim odcinku drogi będąc zaledwie 400 metrów od huśtawek, nadal nie zobaczymy nic, co mogłoby sugerować ich obecność. Dopiero kiedy zejdziemy z drogi i ruszymy na zachód przez wydeptaną ścieżkę w lesie, po kilku minutach będziemy na miejscu

Morze Bałtyckie i widok jak z obrazka

Kiedy już znajdziemy się na miejscu, naszym oczom ukaże się jedna, a kilkadziesiąt metrów dalej druga huśtawka. Od tej chwili możemy się poczuć jak na egzotycznej plaży, dołączyć klimatyczne foty do naszego Instagrama. A jeśli nie macie planów na wieczór, sprawdźcie, jak bajecznie wygląda zachód słońca z Helskiej huśtawki nad brzegiem zatoki Puckiej.