Mikołajkowy festyn dla dzieci w Kosakowskim Centrum Sportowym – 9 grudnia 2023

Coroczna zabawa Mikołajkowa, która jest niecierpliwie wyczekiwana przez najmłodszych mieszkańców gminy Kosakowo, znów stała się faktem. W Kosakowskim Centrum Sportowym, 9 grudnia bieżącego roku, blisko 500 dzieci cieszyło się radością związaną z tym wyjątkowym wydarzeniem.

Ciesząc się na przybycie honorowego gościa z odległego Północy, małe pociechy miały okazję bawić się pod okiem elfów. Te kolorowe postacie zabrały dzieci na pełną przygód wyprawę do krainy rozrywki, melodii i tańca za pomocą pociągu fantazyjnie nazwanego BIM-BAM-BOM. Dzieci wspólnie z elfami rozwiązały tajemnicę zaginięcia św. Mikołaja, upiekły pierniczki dźwięczące muzyką, bawiły się grając na tak zwanych bum rurkach i skonstruowały najdłuższy łańcuch choinkowy.

Tego dnia zabawki nie mogło obejść się bez kolorowej muzyki na żywo zapewnionej przez elfią kapelę oraz widowiskowych dziecięcych pokazów akrobacyjnych. Radość najmłodszych potęgował fakt, że św. Mikołaj zjawił się w towarzystwie rytmicznej Orkiestry Dętej Gminy Kosakowo, która grała dla niego jego ulubione świąteczne melodie. Wśród bawiących się na sali dzieci pojawiła się również żywa maskotka – pluszowy miś. Każde z dzieci zostało obdarowane przez św. Mikołaja prezentem, w którym oprócz smakołyków znajdowała się urocza mała maskotka.