Najpiękniejsze porty w okolicach Juraty. Tam koniecznie musisz podjechać!

Co robić nad Bałtykiem, gdy chwilowo mamy dosyć plażowania? Dobrym pomysłem jest wizyta w najbardziej malowniczych portach. Można tam nie tylko spróbować lokalnych specjałów, ale i delektować się niesamowitymi widokami. Oto najpiękniejsze porty w okolicach Juraty!

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje oczywiście molo i promenada w Juracie. Międzymorze stanowi promenada, która ma aż 320 metrów. Znajduje się tu zarówno deptak spacerowy, jak i punkt kontaktowy dla zagubionych i zakochanych. Miejsce to uwielbiają wszyscy za spokój i kameralny charakter.

Kolejnym jest port w Jastarni. Zbudowano go w burzliwym okresie dwudziestolecia międzywojennego. Niestety podczas II Wojny Światowej obiekt został zupełnie zniszczony. Szybko jednak go odbudowano, jako port z przystanią rybacką oraz żeglugą pasażerską. Znajdziesz tu nie tylko basen portowy, ale i marinę jachtową przeznaczoną do rekreacji i sportów wodnych.

Następnym ciekawym miejscem jest molo w Jastarnii. Nieco krótsze niż w Juracie, bo liczy długość 120 metrów. Znajduje się na południowym wybrzeżu Mierzei Helskiej w Zatoce Puckiej. To idealne miejsce na romantyczny spacer podczas zachodu słońca.