3 historyczne miejsca w okolicach Juraty. Koniecznie musisz je zobaczyć!

Są takie miejsca, gdzie historie rozegrane w przeszłości, grają pierwsze skrzypce. W okolicach Juraty jest wiele takich punktów. Oto trzy najbardziej spektakularne, które możesz odwiedzić całą rodziną!

Aby zobaczyć pierwszą z nich, torpedownie, musisz podjechać na plażę Babie Doły niedaleko Gdyni. w 1939 roku niemieckie wojsko postanowiło z tego rejonu Zatoki Puckiej zrobić poligon torpedowy. Co ciekawe, właśnie stamtąd wypuszczano testowe torpedy w kierunku Jastarni i Juraty właśnie. Upływający czas sprawił, że torpedownia stała się jedynie obiektem turystycznym, obok którego często organizowane są zajęcia z nurkowania.

Kościół neobarokowy w Jastarni to kolejny z bardzo ciekawych i barwnych punktów historycznych na mapie okolic Juraty. Wybudowano go w latach 30. XX wieku, gdzie za punkt honoru wzięto uwypuklenie marinistycznego stylu. Najstarsze eksponaty w kościółku pochodzą z XVI wieku.

Chata Rybacka to kolejny punkt, który trzeba zobaczyć, jeżeli pasjonujesz się historią regionu. Wybudowano ją w 1881 roku z rzeczy które na brzeg wyrzuciło morze. Warto zwiedzanie chaty kontynuować z przewodnikiem, który z pewnością opowie o najważniejszych elementach i historyjkach związanych z tym miejscem.