Nowoczesne Centrum Opieki w Rumi otwarte i gotowe na przyjmowanie mieszkańców

W bezpośrednim sąsiedztwie rumskiego Placu Kaszubskiego zakończono pracę nad nowym obiektem, który jest już w pełni wyposażony i gotowy do użytkowania. Obecnie, na ten nowoczesny ośrodek opieki, czekają potencjalni mieszkańcy – osoby niepełnosprawne z Rumi, które charakteryzują się umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności.

Obiekt, sytuowany przy ulicy Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego 4 w Rumi, oferuje swoim użytkownikom wiele udogodnień. Na jego terenie znajdują się różnorodne pomieszczenia, takie jak: jadalnia, sala do prowadzenia zajęć warsztatowych, pokój przeznaczony do wyciszenia się, gabinet psychologiczny oraz komfortowe pokoje jedno- i dwuosobowe. Do dyspozycji pracowników są także specjalnie przystosowane pomieszczenia. Wokół centrum powstała infrastruktura drogowa, teren został odpowiednio zagospodarowany a także wytyczono miejsca parkingowe od strony ulicy Lipowej.

Inwestycja pochłonęła ponad 5 milionów złotych. Na szczęście dla rumskiego samorządu, udało się uzyskać dofinansowanie na ten cel w wysokości 2,8 miliona złotych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rumi przeprowadza obecnie rekrutację lokatorów do nowo otwartego centrum. Proces ten skierowany jest głównie do dorosłych mieszkańców Rumi, którzy posiadają umiarkowane lub znaczne stopnie niepełnosprawności. Należy jednak pamiętać, że ośrodek nie może zapewnić wsparcia osobom wymagającym całkowitej i całodobowej opieki. Rekrutacja nie obejmuje również osób o agresywnym lub autoagresywnym zachowaniu – informuje strona internetowa rumskiego urzędu miasta.