Popularność rezerwacji miejsc piknikowych w Gdyni rośnie – ponad 1100 zgłoszeń w 2024 roku

W 2024 roku, zdaniem tutejszych mieszkańców i odwiedzających Gdynię turystów, miejsca piknikowe stały się niezwykle atrakcyjnymi lokalizacjami do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. W sumie, zgłoszono ponad 1100 rezerwacji na takie miejsca, które są dostępne w kilkunastu lokalizacjach na terenie tego nadbałtyckiego miasta.

Biuro miasta Gdynia przypomina, że istnieje wiele miejsc, w których, po wcześniejszej rezerwacji, legalnie można rozpalić ognisko lub skorzystać z dostępnych urządzeń do grillowania. Są to głównie tereny zielone: Park Kolibki (palenisko), ulica Leśna Polana (palenisko), Polanka Redłowska (2 paleniska, 3 już istniejące urządzenia do grillowania), ulica Rybaków (palenisko), ulica Osada Rybacka, wejście na plażę nr 4 (palenisko), ulica Sieradzka, niedaleko rzeczki Kaczki (palenisko), na skrzyżowaniu ulic Szewczenki i Krauzego (palenisko), ulica Swarzewska (istniejący grill) oraz Pastwisko Huzarska na ulicy Kopernika (istniejący grill).

Z kolei, bez potrzeby rezerwacji miejsca, można korzystać z własnych urządzeń do grillowania na terenach zielonych: Park Kiloński, ulica Turkusowa, ulica Bosmańska, ulica Sakowicza i Skwer im. I. Kwiatkowskiej.

— Tylko w tym roku mieszkańcy miasta i turyści dokonali już ponad 1100 rezerwacji poprzez naszą stronę internetową. Najbardziej popularne miejsca piknikowe to niezmiennie te zlokalizowane na Polance Redłowskiej, terenach zielonych przy ulicy Osada Rybacka oraz w parku Kolibki – mówi Dawid Czechowski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni, cytowany przez portal Urzędu Miasta.