Spotkanie edukacyjne w Szkole Podstawowej w Jastarni przeprowadzone przez miejscową Policję

Oficerowie Komisariatu Policji z Juraty wrócili z letniego odpoczynku, by spotkać się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Jastarni. Wizyta mundurowych miała na celu przekazanie dzieciom niezbędnych informacji dotyczących bezpieczeństwa, a także umożliwienie im bliższego zapoznania się z funkcjonowaniem policyjnego radiowozu.

Kształtowanie postaw nastawionych na bezpieczeństwo od najmłodszych lat jest niewątpliwie korzystne i nieodzowne. Dzieci, które od najmłodszych lat zdobywają odpowiednią wiedzę na temat prawidłowych zachowań, w tym w ruchu drogowym, są mniej narażone na różnego rodzaju wypadki. Ponadto, dzięki tej wiedzy, w przyszłości będą one bardziej świadomymi i rozważnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Juracie spotkali się z młodymi uczniami Szkoły Podstawowej w Jastarni, aby podzielić się z nimi najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa. Takie profilaktyczne działania realizowane przez funkcjonariuszy mają ogromne znaczenie w procesie wychowania młodego człowieka, który dopiero rozpoczyna swoją edukacyjną przygodę z zasadami bezpieczeństwa, szczególnie na drodze.

W trakcie spotkania, dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, w tym ścieżkach rowerowych, oraz zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzielnicowi podkreślali również jak ważne jest unikanie rozmów z nieznajomymi i zawsze zwracać się o pomoc do znanej dorosłej osoby. Szczególna uwaga poświęcona została także kwestii nie przyjmowania od nieznajomych żadnych smakołyków, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia.