Nowa droga z Helu do Juraty ukończona. Czekaliśmy na nią 4 lata!

Remont Drogi Wojewódzkiej nr 216 na odcinku Jurata – Hel rozpoczął się w 2019 roku. Po czterech latach wytężonych prac można powiedzieć, że remont jest skończony. To dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących na tej trasie. Remont drogi kosztował aż 3 miliony złotych!

Urząd Miasta Hel poinformował z dumą, że skończyły się problemy z płynną jazdą na trasie Jurata- Hel. Prace drogowe związane z remontem drogi okazały się być bardziej wymagające niż pierwotnie zakładano. W konsekwencji remont trwał aż 4 lata.

W planach zakładano remont nawierzchni oraz wybudowanie nowego systemu melioracyjnego wokół drogi. Podczas prac drogowych znaleziono jednak nieprawidłowości w ułożeniu rur doprowadzających gaz do okolicznych domów. Podjęto więc dodatkowe działania, które pochłonęły sporo czasu.

W konsekwencji remont przedłużył się o nieplanowane miesiące. Policja przypomina, aby na nowej drodze dostosować styl jazdy do panujących na drodze warunków atmosferycznych i obowiązujących przepisów drogowych.