Planowana sprzedaż atrakcyjnego terenu w pobliżu opuszczonego sanatorium w Orłowie

Władze miasta mają zamiar wystawić na aukcję niezagospodarowany teren, który znajduje się w bliskiej odległości od niegdyś popularnego, ale obecnie opuszczonego sanatorium położonego nad plażą w dzielnicy Orłowo. Adres przyszłej nieruchomości na sprzedaż to ul. Zaciszna 4. Według informacji zawartych w planach na nadchodzący przetarg, kwota początkowa wynosi 7,7 mln zł.

Choć formalne ogłoszenie przetargu na sprzedaż tego terenu jeszcze nie nastąpiło, informacje dostępne na stronach internetowych miasta wskazują, że jest on już na etapie organizacji. Dodatkowo, ustalono już cenę wywoławczą, która wynosi 7,7 mln zł.

Nieruchomość przy ul. Zacisznej 4 ma powierzchnię 1393 metrów kwadratowych. Działka jest niewykorzystana i obecnie porośnięta jest drzewami oraz krzewami.

Biorąc pod uwagę atrakcyjność lokalizacji, cena wydaje się być umiarkowana. Należy jednak zauważyć, że ta nieruchomość może nie przyciągnąć zbyt dużego zainteresowania deweloperów. Powodem są ograniczenia wynikające z miejscowego planu zagospodarowania, który przewiduje turystyczne wykorzystanie tego terenu, a nie budowę mieszkań.