Przebudowa jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych w Rumi: nie tylko asfalt ulegnie wymianie

Zgodnie z najnowszymi informacjami, kluczowy szlak komunikacyjny miasta Rumi – ulica Gdańska – zostanie poddany gruntownej modernizacji. Działania te obejmują m.in. zastąpienie obecnej nawierzchni asfaltowej na odcinku od ronda noszącego imię rotmistrza Pileckiego aż do skrzyżowania z ulicą Katowicką.

Z informacji przekazanych przez urzędników miejscy wynika, że wymiana asfaltu to tylko część planowanej przebudowy. Realizujący projekt wykonawca ma za zadanie również przeprowadzić renowację chodników oraz wykończenie ścieżki rowerowej, której powierzchnia również będzie bitumiczna. Ponadto, stare przystanki autobusowe mają ustąpić miejsca nowoczesnym konstrukcjom.

Urzędnicy miasta Rumi informują także o planach na stworzenie azylów (wysp rozdzielających) na dwóch pieszych przejściach, które są regularnie używane przez dzieci dojeżdżające do szkoły. W ramach przeprowadzanej modernizacji zostanie także przystosowana kanalizacja deszczowa.

Na realizację tej inwestycji, Urząd Miasta w Rumi uzyskał dofinansowanie w kwocie 2 milionów złotych.

Plany rumskiego urzędu nie kończą się jednak na przebudowie ulicy Gdańskiej. W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony konkurs ofert na wymianę nawierzchni bitumicznych na ulicach: Żeromskiego, Sienkiewicza, Zbychowskiej, Roszczynialskiego, Górniczej oraz Piłsudskiego. Prace remontowe będą realizowane na znacznych odcinkach tych dróg, lub nawet na ich całej długości. Na te cele również udało się zabezpieczyć dodatkowe dofinansowanie – informuje miejski urząd.