Przebudowa podziemnego przejścia na ul. Morskiej w Gdyni wprowadza zmiany w ruchu od 4 czerwca 2024 r.

Planowane są istotne modyfikacje w rozkładzie ruchu na ulicy Morskiej w Gdyni. Te zmiany mają nastąpić począwszy od nadchodzącego wtorku, datowanego na 4 czerwca 2024 roku. Wszystko to ma związek z remontem podziemnego przejścia, który przypadnie na ten okres, jak wyjaśniają przedstawiciele miejscowego urzędu.

Planowany okres trwania prac wynosi około 9 miesięcy. Władze Gdyni uspokajają jednak mieszkańców i turystów, że prace remontowe zostaną starannie zaplanowane i podzielone na kilka etapów. Taki podział ma na celu zminimalizować ewentualne niedogodności dla użytkowników drogi.

Zgodnie z wyjaśnieniem Michała Felona, dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni, przeprowadzenie prac jest nieuniknione ze względu na obecny stan techniczny przejścia podziemnego. Przy tym, pomimo prowadzonych robót remontowych, ciągłość ruchu na ulicy Morskiej będzie utrzymana. Organizacja ruchu zostanie zmodyfikowana, ale przejazd będzie możliwy przez cały czas trwania prac.

Przez okres remontu, na ulicy Morskiej ruch będzie odbywał się dwupasmowo, we wszystkich kierunkach. Przed przystąpieniem do głównych prac remontowych, mogą pojawić się tymczasowe wyłączenia poszczególnych pasów ruchu. Te krótkotrwałe perturbacje są konieczne do przeprowadzenia niezbędnych robót przygotowawczych.