Sępoleńskie Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL otwiera drzwi dla zwiedzających w ramach ogólnopolskiej Nocy Muzeów

W dniu dzisiejszym, 18 maja, Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL w Sępólnie Krajeńskim z radością zapowiada swoje zaangażowanie w ogólnopolską Noc Muzeów. Celem tego wydarzenia jest zapewnienie publiczności niepowtarzalnej okazji do przeniesienia się w czasie i doświadczenia nostalgii dla lat minionych. Muzeum to dumnie prezentuje ciągle rosnącą kolekcję, liczącą kilkadziesiąt tysięcy eksponatów z epoki Polski Ludowej, które są starannie uporządkowane i pogrupowane według tematyki. Od drobnych pamiątek po samochody milicji, każdy element tej kolekcji ma na celu przywołanie wspomnień z tamtych lat.

To unikalne muzeum, będące jedynym aktywnym tego typu instytucją w powiecie sępoleńskim, cieszy się dużym uznaniem ze względu na jego bogate zasoby. Ta niepowtarzalna kolekcja stale się rozrasta, a co najważniejsze, dzisiejsza (18.05.) wizyta będzie miała miejsce pod opieką dyrektora muzeum, który pełnić będzie rolę przewodnika. Daje to zwiedzającym unikalną możliwość poznania muzeum i jego eksponatów z nietuzinkowej perspektywy.

W godzinach od 20:00 do 22:00, drzwi muzeum będą otwarte dla publiczności, a udział w wydarzeniu jest bezpłatny. To doskonała okazja dla wszystkich tych, którzy chcieliby zanurzyć się w atmosferze Polski Ludowej i odkryć historię naszego kraju z zupełnie innej perspektywy.